Skyworks Solutions Inc. 531KB148M500DGR
Part No.:
531KB148M500DGR
Datasheet:
Anpu531KB148M500DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 148.5000MHZ CML SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
148.5 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 531KB148M500DGR on Anpu?
3. Are the 531KB148M500DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531KB148M500DGR?
Image 531KB148M500DGR
Part Number 531KB148M500DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 148.5 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 108mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)