Skyworks Solutions Inc. 550CE74M1758DG
Part No.:
550CE74M1758DG
Datasheet:
Anpu550CE74M1758DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 74.1758MHZ CMOS
Packaging:
Strip
Frequency:
74.1758 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550CE74M1758DG on Anpu?
3. Are the 550CE74M1758DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550CE74M1758DG?
Image 550CE74M1758DGR 550CE74M1758DG
Part Number 550CE74M1758DGR 550CE74M1758DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si550 Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 74.1758 MHz 74.1758 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)