Skyworks Solutions Inc. 550CE74M2500DGR
Part No.:
550CE74M2500DGR
Datasheet:
Anpu550CE74M2500DGR.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ CMOS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
74.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550CE74M2500DGR on Anpu?
3. Are the 550CE74M2500DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550CE74M2500DGR?
Image 550CE74M2500DGR
Part Number 550CE74M2500DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 74.25 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 98mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)