Skyworks Solutions Inc. 550CG107M964DGR
Part No.:
550CG107M964DGR
Datasheet:
Anpu550CG107M964DGR.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 107.9640MHZ CMOS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
107.964 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±375ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550CG107M964DGR on Anpu?
3. Are the 550CG107M964DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550CG107M964DGR?
Image 550CG107M964DGR
Part Number 550CG107M964DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 107.964 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±375ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 98mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)