Skyworks Solutions Inc. 550CH28M3750DG
Part No.:
550CH28M3750DG
Datasheet:
Anpu550CH28M3750DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 28.3750MHZ CMOS
Packaging:
Strip
Frequency:
28.375 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±185ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550CH28M3750DG on Anpu?
3. Are the 550CH28M3750DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550CH28M3750DG?
Image 550CH28M3750DGR 550CH28M3750DG
Part Number 550CH28M3750DGR 550CH28M3750DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si550 Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 28.375 MHz 28.375 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±185ppm ±185ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)