Skyworks Solutions Inc. 550CJ70M6560DG
Part No.:
550CJ70M6560DG
Datasheet:
Anpu550CJ70M6560DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ CMOS
Packaging:
Strip
Frequency:
70.656 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±130ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550CJ70M6560DG on Anpu?
3. Are the 550CJ70M6560DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550CJ70M6560DG?
Image 550CJ70M6560DGR 550CJ70M6560DG
Part Number 550CJ70M6560DGR 550CJ70M6560DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si550 Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 70.656 MHz 70.656 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±130ppm ±130ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)