Skyworks Solutions Inc. 550PJ24M5760DGR
Part No.:
550PJ24M5760DGR
Datasheet:
Anpu550PJ24M5760DGR.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ CMOS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
24.576 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±130ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550PJ24M5760DGR on Anpu?
3. Are the 550PJ24M5760DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550PJ24M5760DGR?
Image 550PJ24M5760DGR
Part Number 550PJ24M5760DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 24.576 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±130ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 98mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)