Skyworks Solutions Inc. 564BAAD000157BBG
Part No.:
564BAAD000157BBG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu564BAAD000157BBG.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Ultra™ Si564
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
50 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
157mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
1. How to order 564BAAD000157BBG on Anpu?
3. Are the 564BAAD000157BBG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 564BAAD000157BBG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 564BAAD000157BBGR 564BAAD000157BBG
Part Number 564BAAD000157BBGR 564BAAD000157BBG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si564 Ultra™ Si564
Package/Case 8-SMD, No Lead 8-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 50 MHz 50 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 157mA 157mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)