Skyworks Solutions Inc. 590AD000310DG
Part No.:
590AD000310DG
Datasheet:
Anpu590AD000310DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 310.0000KHZ LVPECL
Packaging:
Strip
Frequency:
310 kHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
125mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590AD000310DG on Anpu?
3. Are the 590AD000310DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590AD000310DG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 590AD000310DG.
Image 590AD000310DGR 590AD000310DG
Part Number 590AD000310DGR 590AD000310DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si590 Si590
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 310 kHz 310 kHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 125mA 125mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)