Skyworks Solutions Inc. 590BA50M0000DGR
Part No.:
590BA50M0000DGR
Datasheet:
Anpu590BA50M0000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590BA50M0000DGR on Anpu?
3. Are the 590BA50M0000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590BA50M0000DGR?
Image 590BA50M0000DGR
Part Number 590BA50M0000DGR
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 100mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)