Skyworks Solutions Inc. 590BD595M000DGR
Part No.:
590BD595M000DGR
Datasheet:
Anpu590BD595M000DGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
595 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590BD595M000DGR on Anpu?
3. Are the 590BD595M000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590BD595M000DGR?
Image 590BD595M000DGR
Part Number 590BD595M000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si590
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 595 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 100mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)