Skyworks Solutions Inc. 590CA112M640DG
Part No.:
590CA112M640DG
Datasheet:
Anpu590CA112M640DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 112.6400MHZ CMOS SMD
Frequency:
112.64 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590CA112M640DG on Anpu?
3. Are the 590CA112M640DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590CA112M640DG?
Image 590CA112M640DGR 590CA112M640DG
Part Number 590CA112M640DGR 590CA112M640DG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 112.64 MHz 112.64 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 90mA 90mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)