Skyworks Solutions Inc. 590CA113M000DG
Part No.:
590CA113M000DG
Datasheet:
Anpu590CA113M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 113.0000MHZ CMOS SMD
Frequency:
113 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590CA113M000DG on Anpu?
3. Are the 590CA113M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590CA113M000DG?
Image 590CA113M000DGR 590CA113M000DG
Part Number 590CA113M000DGR 590CA113M000DG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 113 MHz 113 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 90mA 90mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)