Skyworks Solutions Inc. 590CA66M7340DG
Part No.:
590CA66M7340DG
Datasheet:
Anpu590CA66M7340DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 66.7340MHZ CMOS SMD
Frequency:
66.734 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590CA66M7340DG on Anpu?
3. Are the 590CA66M7340DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590CA66M7340DG?
Image 590CA66M7340DGR 590CA66M7340DG
Part Number 590CA66M7340DGR 590CA66M7340DG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 66.734 MHz 66.734 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 90mA 90mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)