Skyworks Solutions Inc. 590CD22M5790DGR
Part No.:
590CD22M5790DGR
Datasheet:
Anpu590CD22M5790DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 22.5790MHZ CMOS SMD
Frequency:
22.579 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590CD22M5790DGR on Anpu?
3. Are the 590CD22M5790DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590CD22M5790DGR?
Image 590CD22M5790DGR
Part Number 590CD22M5790DGR
Type XO (Standard)
Frequency 22.579 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 90mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)