Skyworks Solutions Inc. 590CD60M0000DGR
Part No.:
590CD60M0000DGR
Datasheet:
Anpu590CD60M0000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD
Frequency:
60 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590CD60M0000DGR on Anpu?
3. Are the 590CD60M0000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590CD60M0000DGR?
Image 590CD60M0000DGR
Part Number 590CD60M0000DGR
Type XO (Standard)
Frequency 60 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 90mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)