Skyworks Solutions Inc. 590DA100M000DGR
Part No.:
590DA100M000DGR
Datasheet:
Anpu590DA100M000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CML SMD
Frequency:
100 MHz
Output:
CML
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
110mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590DA100M000DGR on Anpu?
3. Are the 590DA100M000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590DA100M000DGR?
Image 590DA100M000DGR
Part Number 590DA100M000DGR
Type XO (Standard)
Frequency 100 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 110mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)