Skyworks Solutions Inc. 590DD637M400DGR
Part No.:
590DD637M400DGR
Datasheet:
Anpu590DD637M400DGR.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
637.4 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
110mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590DD637M400DGR on Anpu?
3. Are the 590DD637M400DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590DD637M400DGR?
Image 590DD637M400DGR
Part Number 590DD637M400DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si590
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 637.4 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 110mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)