Skyworks Solutions Inc. 590FD667M252DG
Part No.:
590FD667M252DG
Datasheet:
Anpu590FD667M252DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 667.2520MHZ LVDS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
667.252 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590FD667M252DG on Anpu?
3. Are the 590FD667M252DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590FD667M252DG?
Image 590FD667M252DGR 590FD667M252DG
Part Number 590FD667M252DGR 590FD667M252DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si590 Si590
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 667.252 MHz 667.252 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 100mA 100mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)