Skyworks Solutions Inc. 590GA133M333DGR
Part No.:
590GA133M333DGR
Datasheet:
Anpu590GA133M333DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 133.3330MHZ CMOS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
133.333 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590GA133M333DGR on Anpu?
3. Are the 590GA133M333DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590GA133M333DGR?
Image 590GA133M333DGR
Part Number 590GA133M333DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si590
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 133.333 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 90mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)