Skyworks Solutions Inc. 590GD19M4400DGR
Part No.:
590GD19M4400DGR
Datasheet:
Anpu590GD19M4400DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 19.4400MHZ CMOS SMD
Frequency:
19.44 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590GD19M4400DGR on Anpu?
3. Are the 590GD19M4400DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590GD19M4400DGR?
Image 590GD19M4400DGR
Part Number 590GD19M4400DGR
Type XO (Standard)
Frequency 19.44 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 90mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)