Skyworks Solutions Inc. 590JA13M7680DGR
Part No.:
590JA13M7680DGR
Datasheet:
Anpu590JA13M7680DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 13.7680MHZ CMOS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
13.768 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590JA13M7680DGR on Anpu?
3. Are the 590JA13M7680DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590JA13M7680DGR?
Image 590JA13M7680DGR
Part Number 590JA13M7680DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si590
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 13.768 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 90mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)