Skyworks Solutions Inc. 590PB27M0000DGR
Part No.:
590PB27M0000DGR
Datasheet:
Anpu590PB27M0000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Frequency:
27 MHz
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590PB27M0000DGR on Anpu?
3. Are the 590PB27M0000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590PB27M0000DGR?
Image 590PB27M0000DGR
Part Number 590PB27M0000DGR
Type XO (Standard)
Frequency 27 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 90mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)