Skyworks Solutions Inc. 591BA116M625DGR
Part No.:
591BA116M625DGR
Datasheet:
Anpu591BA116M625DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 116.6250MHZ LVDS SMD
Frequency:
116.625 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 591BA116M625DGR on Anpu?
3. Are the 591BA116M625DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591BA116M625DGR?
Image 591BA116M625DGR
Part Number 591BA116M625DGR
Type XO (Standard)
Frequency 116.625 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 100mA
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)