Skyworks Solutions Inc. 591BA83M3360DGR
Part No.:
591BA83M3360DGR
Datasheet:
Anpu591BA83M3360DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 83.3360MHZ LVDS SMD
Frequency:
83.336 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 591BA83M3360DGR on Anpu?
3. Are the 591BA83M3360DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591BA83M3360DGR?
Image 591BA83M3360DGR
Part Number 591BA83M3360DGR
Type XO (Standard)
Frequency 83.336 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 100mA
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)