Skyworks Solutions Inc. 591FD000127DGR
Part No.:
591FD000127DGR
Datasheet:
Anpu591FD000127DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 127.0000KHZ LVDS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
127 kHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 591FD000127DGR on Anpu?
3. Are the 591FD000127DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591FD000127DGR?
Image 591FD000127DGR
Part Number 591FD000127DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si591
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 127 kHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 100mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)