Skyworks Solutions Inc. 591KA116M666DGR
Part No.:
591KA116M666DGR
Datasheet:
Anpu591KA116M666DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 116.6660MHZ CML SMD
Frequency:
116.666 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
110mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 591KA116M666DGR on Anpu?
3. Are the 591KA116M666DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591KA116M666DGR?
Image 591KA116M666DGR
Part Number 591KA116M666DGR
Type XO (Standard)
Frequency 116.666 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 110mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)