Skyworks Solutions Inc. 595AG404M000DGR
Part No.:
595AG404M000DGR
Datasheet:
Anpu595AG404M000DGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED SINGLE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
404 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±35ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
135mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 595AG404M000DGR on Anpu?
3. Are the 595AG404M000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595AG404M000DGR?
Image 595AG404M000DGR
Part Number 595AG404M000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si595
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 404 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) ±35ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 135mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)