Skyworks Solutions Inc. 595AG491M520DG
Part No.:
595AG491M520DG
Datasheet:
Anpu595AG491M520DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
Packaging:
Strip
Frequency:
491.52 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±35ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
135mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 595AG491M520DG on Anpu?
3. Are the 595AG491M520DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595AG491M520DG?
Image 595AG491M520DGR 595AG491M520DG
Part Number 595AG491M520DGR 595AG491M520DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si595 Si595
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 491.52 MHz 491.52 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) ±35ppm ±35ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 135mA 135mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)