Skyworks Solutions Inc. 595BF300M000DG
Part No.:
595BF300M000DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu595BF300M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 300.0000MHZ LVDS
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si595
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
300 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±70ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
110mA
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 595BF300M000DG on Anpu?
3. Are the 595BF300M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595BF300M000DG?
Image 595BF300M000DGR 595BF300M000DG
Part Number 595BF300M000DGR 595BF300M000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si595 Si595
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 300 MHz 300 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) ±70ppm ±70ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 110mA 110mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)