SMC Diode Solutions P4SMF17A
Part No.:
P4SMF17A
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuP4SMF17A.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SOD123FL
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Package/Case:
SOD-123F
Series:
P4SMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-123FL
1. How to order P4SMF17A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that P4SMF17A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the P4SMF17A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMF17A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P4SMF17A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as P4SMF17A pin diagram, P4SMF17A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P4SMF17A
Part Number P4SMF17A
Manufacturer SMC Diode Solutions
Package/Case SOD-123F
Series P4SMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)