SMC Diode Solutions P4SMF22CA
Part No.:
P4SMF22CA
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuP4SMF22CA.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123FL
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Package/Case:
SOD-123F
Series:
P4SMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-123FL
1. How to order P4SMF22CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that P4SMF22CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the P4SMF22CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMF22CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P4SMF22CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as P4SMF22CA pin diagram, P4SMF22CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P4SMF22CA
Part Number P4SMF22CA
Manufacturer SMC Diode Solutions
Package/Case SOD-123F
Series P4SMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)