STMicroelectronics L4931CZ25
Part No.:
L4931CZ25
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
AnpuL4931CZ25.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 250MA TO92-3
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
20V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.8V @ 250mA
Current - Output:
250mA
Current - Quiescent (Iq):
1 mA
Current - Supply (Max):
6 mA
PSRR:
75dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features:
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-92-3
1. How to order L4931CZ25 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that L4931CZ25 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the L4931CZ25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L4931CZ25?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of L4931CZ25.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as L4931CZ25 pin diagram, L4931CZ25 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image L4931CZ25 L4931CZ25-AP
Part Number L4931CZ25 L4931CZ25-AP
Manufacturer STMicroelectronics STMicroelectronics
Series - -
Package/Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Packaging Bulk Tape & Box (TB)
Product Status Obsolete Obsolete
Output Configuration Positive Positive
Output Type Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 20V 20V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V 2.5V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 250mA 0.8V @ 250mA
Current - Output 250mA 250mA
Current - Quiescent (Iq) 1 mA 1 mA
Current - Supply (Max) 6 mA 6 mA
PSRR 75dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz) 75dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features - -
Protection Features Over Current, Over Temperature Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C