STMicroelectronics LD39020DTPU13R
Part No.:
LD39020DTPU13R
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuLD39020DTPU13R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 200MA 4DFN
Package/Case:
4-XDFN Exposed Pad
Product Status:
Active
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 200mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
40 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
4-DFN (1x1)
1. How to order LD39020DTPU13R on Anpu?
3. Are the LD39020DTPU13R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LD39020DTPU13R?
Image LD39020DTPU13R
Part Number LD39020DTPU13R
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case 4-XDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 200mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 40 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)