STMicroelectronics LD39030SJ28R
Part No.:
LD39030SJ28R
Package:
4-UFBGA, FCBGA
Datasheet:
AnpuLD39030SJ28R.pdf
Description:
IC REG LIN 2.8V 300MA 4FLIPCHIP
Package/Case:
4-UFBGA, FCBGA
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Current - Quiescent (Iq):
50 µA
Current - Supply (Max):
85 µA
PSRR:
62dB (1kHz ~ 10kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
4-FlipChip
1. How to order LD39030SJ28R on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that LD39030SJ28R is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the LD39030SJ28R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LD39030SJ28R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LD39030SJ28R.
Image LD39030SJ28R
Part Number LD39030SJ28R
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case 4-UFBGA, FCBGA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Current - Supply (Max) 85 µA
PSRR 62dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature -40°C ~ 125°C