STMicroelectronics LD3985J18R
Part No.:
LD3985J18R
Package:
5-WFBGA, FCBGA
Datasheet:
AnpuLD3985J18R.pdf
Description:
IC REG LIN 1.8V 150MA 5FLIPCHIP
Package/Case:
5-WFBGA, FCBGA
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Current - Output:
150mA
PSRR:
60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
5-FlipChip (1.59x1.24)
1. How to order LD3985J18R on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that LD3985J18R is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the LD3985J18R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LD3985J18R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LD3985J18R.
7.How to contact us to get technical supports, such as LD3985J18R pin diagram, LD3985J18R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LD3985J18R
Part Number LD3985J18R
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case 5-WFBGA, FCBGA
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 6V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Current - Supply (Max) 250 µA
PSRR 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C