STMicroelectronics LDK120C32R
Part No.:
LDK120C32R
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
AnpuLDK120C32R.pdf
Description:
IC REG LIN 3.2V 200MA SOT323-5
Package/Case:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 200mA
Current - Output:
200mA
PSRR:
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
SOT-323-5
1. How to order LDK120C32R on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that LDK120C32R is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the LDK120C32R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LDK120C32R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LDK120C32R.
7.How to contact us to get technical supports, such as LDK120C32R pin diagram, LDK120C32R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LDK120C32R
Part Number LDK120C32R
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.2V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 200mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Current - Supply (Max) 100 µA
PSRR 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C