STMicroelectronics SM15T75CAY
Part No.:
SM15T75CAY
Manufacturer:
STMicroelectronics
Datasheet:
AnpuSM15T75CAY.pdf
Description:
TVS DIODE 64.1VWM 134VC SMC
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
SM15TY, TRANSIL™
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64.1V
Voltage - Breakdown (Min):
71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
134V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
75A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SMC
1. How to order SM15T75CAY on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SM15T75CAY is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SM15T75CAY price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T75CAY?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM15T75CAY.
7.How to contact us to get technical supports, such as SM15T75CAY pin diagram, SM15T75CAY datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM15T75CAY
Part Number SM15T75CAY
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case DO-214AB, SMC
Series SM15TY, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64.1V
Voltage - Breakdown (Min) 71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 134V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)