STMicroelectronics SM15T7V5CAY
Part No.:
SM15T7V5CAY
Manufacturer:
STMicroelectronics
Datasheet:
AnpuSM15T7V5CAY.pdf
Description:
TVS DIODE 6.4VWM 14.5VC SMC
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
SM15TY, TRANSIL™
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.4V
Voltage - Breakdown (Min):
7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
690A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SMC
1. How to order SM15T7V5CAY on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SM15T7V5CAY is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SM15T7V5CAY price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T7V5CAY?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM15T7V5CAY.
Image SM15T7V5CAY
Part Number SM15T7V5CAY
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case DO-214AB, SMC
Series SM15TY, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.4V
Voltage - Breakdown (Min) 7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 690A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)