STMicroelectronics SMA4F10A
Part No.:
SMA4F10A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
AnpuSMA4F10A.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 21.7VC SMAFLAT
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
SMA4F, TRANSIL™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMAflat
1. How to order SMA4F10A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMA4F10A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMA4F10A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA4F10A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F10A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA4F10A pin diagram, SMA4F10A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA4F10AY SMA4F10A
Part Number SMA4F10AY SMA4F10A
Manufacturer STMicroelectronics STMicroelectronics
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads DO-221AC, SMA Flat Leads
Series SMA4F SMA4F, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 21.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.5A 23.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications - General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)