STMicroelectronics SMA4F14A
Part No.:
SMA4F14A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
AnpuSMA4F14A.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 29VC SMAFLAT
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
SMA4F, TRANSIL™
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMAflat
1. How to order SMA4F14A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMA4F14A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMA4F14A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA4F14A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F14A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA4F14A pin diagram, SMA4F14A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA4F14AY SMA4F14A
Part Number SMA4F14AY SMA4F14A
Manufacturer STMicroelectronics STMicroelectronics
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads DO-221AC, SMA Flat Leads
Series SMA4F SMA4F, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.7V 15.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.1V 29V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A 17.2A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications - General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)