STMicroelectronics SMAJ100A-TR
Part No.:
SMAJ100A-TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ100A-TR.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 212VC SMA
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ, TRANSIL™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
212V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ100A-TR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ100A-TR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ100A-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ100A-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ100A-TR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ100A-TR
Part Number SMAJ100A-TR
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJ, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 212V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)