STMicroelectronics SMC30J30CA
Part No.:
SMC30J30CA
Manufacturer:
STMicroelectronics
Datasheet:
AnpuSMC30J30CA.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
SMC30J
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMC
1. How to order SMC30J30CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMC30J30CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMC30J30CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC30J30CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC30J30CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC30J30CA pin diagram, SMC30J30CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC30J30CA
Part Number SMC30J30CA
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case DO-214AB, SMC
Series SMC30J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)