Suntsu Electronics, Inc SXT21416ED27-16.384M
Part No.:
SXT21416ED27-16.384M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AnpuSXT21416ED27-16.384M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 16PF SMD
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
SXT214
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16.384 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
1. How to order SXT21416ED27-16.384M on Anpu?
3. Are the SXT21416ED27-16.384M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXT21416ED27-16.384M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SXT21416ED27-18.432M SXT21416ED27-37.400M SXT21416ED27-16.384M SXT21416ED27-50.000M
Part Number SXT21416ED27-18.432M SXT21416ED27-37.400M SXT21416ED27-16.384M SXT21416ED27-50.000M
Series SXT214 SXT214 SXT214 SXT214
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 18.432 MHz 37.4 MHz 16.384 MHz 50 MHz
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm
Frequency Tolerance ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm
Load Capacitance 16pF 16pF 16pF 16pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms 100 Ohms 200 Ohms 60 Ohms
Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
Ratings - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)