Suntsu Electronics, Inc SXT21419EC16-37.400M
Part No.:
SXT21419EC16-37.400M
Datasheet:
AnpuSXT21419EC16-37.400M.pdf
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 19PF SMD
Frequency:
37.4 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
19pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
1. How to order SXT21419EC16-37.400M on Anpu?
3. Are the SXT21419EC16-37.400M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXT21419EC16-37.400M?
Image SXT21419EC16-18.432M SXT21419EC16-37.400M SXT21419EC16-16.384M SXT21419EC16-50.000M
Part Number SXT21419EC16-18.432M SXT21419EC16-37.400M SXT21419EC16-16.384M SXT21419EC16-50.000M
Frequency 18.432 MHz 37.4 MHz 16.384 MHz 50 MHz
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm
Frequency Tolerance ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm
Load Capacitance 19pF 19pF 19pF 19pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms 100 Ohms 200 Ohms 60 Ohms
Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)