Suntsu Electronics, Inc SXT83418EB27-24.000M
Part No.:
SXT83418EB27-24.000M
Package:
4-SOJ, 5.5mm pitch
Datasheet:
AnpuSXT83418EB27-24.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 24.000M 18PF SMD
Package/Case:
4-SOJ, 5.5mm pitch
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)
1. How to order SXT83418EB27-24.000M on Anpu?
3. Are the SXT83418EB27-24.000M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXT83418EB27-24.000M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series SXT834 SXT834 SXT834 SXT834 SXT834
Package/Case 4-SOJ, 5.5mm pitch 4-SOJ, 5.5mm pitch 4-SOJ, 5.5mm pitch 4-SOJ, 5.5mm pitch 4-SOJ, 5.5mm pitch
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 24 MHz 27 MHz 28.63636 MHz 29.4912 MHz 30 MHz
Frequency Stability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
Frequency Tolerance ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm
Load Capacitance 18pF 18pF 18pF 18pF 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 40 Ohms
Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm) 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm) 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm) 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm) 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) 0.098" (2.50mm) 0.098" (2.50mm) 0.098" (2.50mm) 0.098" (2.50mm)