Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE39CA
Part No.:
1V5KE39CA
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-201AD, Axial
Datasheet:
Anpu1V5KE39CA.pdf
Description:
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO201AD
Manufacturer:
Package/Case:
DO-201AD, Axial
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33.3V
Voltage - Breakdown (Min):
37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
DO-201AD
1. How to order 1V5KE39CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 1V5KE39CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 1V5KE39CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE39CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE39CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE39CA pin diagram, 1V5KE39CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE39CA
Part Number 1V5KE39CA
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case DO-201AD, Axial
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33.3V
Voltage - Breakdown (Min) 37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)