Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ24A R3G
Part No.:
PGSMAJ24A R3G
Datasheet:
AnpuPGSMAJ24A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order PGSMAJ24A R3G on Anpu?
3. Are the PGSMAJ24A R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ24A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ24A R3G.
Image PGSMAJ24A R3G
Part Number PGSMAJ24A R3G
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)