Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ33CAHE3G
Part No.:
PGSMAJ33CAHE3G
Datasheet:
AnpuPGSMAJ33CAHE3G.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order PGSMAJ33CAHE3G on Anpu?
3. Are the PGSMAJ33CAHE3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ33CAHE3G?
Image PGSMAJ33CAHE3G
Part Number PGSMAJ33CAHE3G
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)