Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ43CA E3G
Part No.:
PGSMAJ43CA E3G
Datasheet:
AnpuPGSMAJ43CA E3G.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order PGSMAJ43CA E3G on Anpu?
3. Are the PGSMAJ43CA E3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ43CA E3G?
Image PGSMAJ43CA E3G
Part Number PGSMAJ43CA E3G
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)